Vajinoplasti (Estetik Vajen Daraltma Ameliyatı)

Doğum sayısının fazla olması, iri bebek doğurma, doğumda yırtılma olması ve usulüne uygun dikilmemesi, yaşın ilerlemesi ile beraber vajinada elastikiyet kaybı, doğum sonrası dikişlerde açılma olması vajende genişlemeye sebep olur.

Vajinadaki genişleme ile beraber idrar torbası vajinaya doğru sarkabilir. İdrar torbasındaki sarkma idrar kaçırma ve sıkışma gibi problemleri de beraberinde getirebilir. Vajinal genişlemeye bağlı enfeksiyonlara yatkınlık, ilişkide kuruluk, ilişki sırasında rahatsız edici ses gelmesi, cinsel hazda azalma ve ağrıya yol açabilir.

Vajinal genişleme ve buna bağlı cinsel problemlerin varlığında 30-40 dakikalık cerrahi operasyon ya da lazer ile vajinayı daraltmak mümkündür. Cerrahi operasyondan 3-4 hafta sonrasına kadar cinsel ilişkiden uzak durmak gerekir. Lazer ile cerrahi sıkılaşma yapılacaksa bir hafta cinsel perhiz yeterlidir.

Lazerle vajinal daraltma,  anestezi gerektirmeyen ağrısız bir işlemdir.

Uygulama sonrasında hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

about author

yonetici

admin@kadindogumestetik.com

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir